Zdraví z vody: Jindřichův Hradec láká na bazén

Bazen Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec: Bazén pro zdraví

Jindřichův Hradec nabízí obyvatelům i návštěvníkům možnost aktivního odpočinku a péče o zdraví v krytém bazénu. Moderní areál disponuje plaveckým bazénem o délce 25 metrů s šesti drahami, relaxačním bazénem s atrakcemi a dětským brouzdalištěm. Návštěvníci si mohou dopřát také odpočinek ve vířivce nebo sauně. Bazén v Jindřichově Hradci je ideálním místem pro relaxaci, sportovní vyžití i rehabilitaci. Pravidelné plavání prospívá kardiovaskulárnímu systému, posiluje svalstvo a zlepšuje celkovou kondici.

Relaxace a regenerace ve vodě

Voda má úžasnou schopnost uvolnit naše tělo i mysl. Ponoření do teplé lázně uvolňuje svalové napětí a stres, zatímco plavání protahuje svaly a zlepšuje náladu. Vodní sporty jako aqua aerobik nebo vodní pólo zase posilují kardiovaskulární systém a spalují kalorie.

Pro maximální relaxaci zkuste do vody přidat epsomskou sůl, která uvolňuje svaly, nebo aromatické oleje pro navození příjemné atmosféry. Po vodních aktivitách nezapomeňte na hydrataci a dopřejte si lehké občerstvení pro doplnění energie.

Nabídka aktivit pro všechny

Ať už jste milovníci adrenalinu, nebo preferujete spíše klidnější aktivity, v našem kraji si přijde na své opravdu každý. Pro dobrodružné povahy je tu nepřeberné množství turistických tras a cyklostezek vedoucích malebnou krajinou. Vodáci ocení možnost sjet řeku na kánoi či raftu. Milovníci kultury si zase užijí návštěvu historických památek, muzeí a galerií. Děti potěší zábavní parky, zoologické zahrady a aquaparky. A pokud toužíte po relaxaci, navštivte některé z lázeňských měst a dopřejte si wellness pobyt.

Otevírací doba a ceník bazénu

Bazén je otevřen denně od 6:00 do 22:00. Vstupné pro dospělé činí 120 Kč za hodinu a pro děti do 15 let 80 Kč za hodinu. Pokud si zakoupíte permanentku na 10 vstupů, získáte slevu 10 %. Pro seniory nad 65 let a studenty do 26 let platí zlevněné vstupné 80 Kč za hodinu. Děti do 3 let mají vstup zdarma. V ceně vstupného je zahrnuto i využití sprch a šaten. Ručníky a plavecké pomůcky si můžete zapůjčit na místě za poplatek.

Tipy pro návštěvu bazénu

Před návštěvou bazénu se nezapomeňte osprchovat mýdlem a umýt si vlasy. Používejte koupací čepici, abyste zabránili ucpávání filtrů. Do bazénu nevstupujte, pokud máte otevřené rány, kožní infekce nebo jste nemocní. Dodržujte pokyny plavčíka a pravidla bazénu. Před vstupem do bazénu se vždy osprchujte a po použití toalety. Pokud se chystáte skákat nebo se potápět, ujistěte se, že je to v dané oblasti povoleno a že je hloubka vody dostatečná. Po koupání se znovu osprchujte, abyste smyli chlor. Nezapomeňte pít dostatek tekutin, abyste předešli dehydrataci.

Publikováno: 02. 06. 2024

Kategorie: zdraví

Autor: Vendelína Šmerhová

Tagy: bazen jindřichův hradec | krytý bazén